Telefona format atma

Telefona format atma

Son yıllarda hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye başlayan akıllı telefonlar sayesinde artık pek çok işlemi oturduğumuz yerden halledebiliyoruz. Akıllı telefonlarla yapabileceklerimizin yapabileceklerimizin neredeyse bir sınırı yok!… Akıllı telefonlarla konuşuyoruz, video izliyoruz, faturalarımızı ödüyoruz ve daha neler neler?


Ancak her ne kadar telefonlarımız akıllı olsa da bu yoğun kullanımdan dolayı telefonlar bazen kullanılmaz bir hale geliyor. Bunun nedeni de genellikle işletim sistemine binen yükten dolayı telefonun gereğinden fazla yavaşlaması oluyor. İşte bu yüzden de akıllı telefonların bazen formatlanması işletim sisteminin kendine gelmesini sağlıyor. Pek çok kullanıcı akıllı telefonların çoğu özelliğini etkin olarak kullanabilse de bazen telefona bir virüs bulaşması halinde veya sistemin aşırı yavaşlaması halinde ne yapması gerektiğini pek bilmiyor!

Uyarı: Format işlemine başlamadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın! Çünkü; telefonunuzu formatlamak demek telefondaki tüm verilerin bir daha döndürelemeyecek şekilde silinmesi demektir… 

Telefonuza format atma yöntemleri aşağıdaki gibidir…

1-Telefonunuzun ‘Ayarlar’ menüsüne gidin. Daha sonra ‘Yedekle ve sıfırla’ sekmesinden ‘Fabrika ayarlarına geri dön!’ seçeneğini tıklayın bir kaç dakikalık bir süreçten sonra artık telefonunuz eski haline gelecektir…

2- Akıllı telefonunuzu arama ekranına girerek *2767*3855# rakam kombinasyonunu tuşlayın. Ardından arama tuşuna basın. Bu işlemin ardından telefonunuz ilk günkü haline geri dönecektir.

3- Telefonunuzu kapatın. Telefon kapandıktan sonra aynı anda telefonunuzu hem ortadaki tuşuna hem de ses açma tuşuna aynı anda bir kaç saniye boyunca basın. Bu işlemden sonra karşınıza bir menü gelecektir. Bu menüden önce “Factory Reset” seçeneğini daha sonra da  “Reboot now” seçeneğini seçerek telefonunuza format işlemini başlata bilirsiniz. İşlem bittikten sonra telefonunuz ilk günkü haline geri dönecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın;

Facebook Yorumları