Dünyanın En İyi Korunan Beş Lideri

En iyi korunan liderler

Dünyanın en iyi korunan liderlerinin derlendiği İngiltere’nin Monacle dergisinin yayınlamış olduğu listenin ilk beşini sizler için derledik…Elbette onlar dünyayı yöneten insanlar. Bu kadar önemli insanların seveni olduğu kadar sevmeyeni de bulunmakta. Bu nedenle de bu insanların korunması ülkeler için büyük önem arz etmektedir… Bazı liderleri korumak için nükleer saldırılara bile dayanabilecek arabalar, bazıları için ise binlerce koruma tahsis edilmekte… 


5- Recep Tayyip Erdoğan 

Monacle dergisinin yayınlamış olduğu listenin beşinci sırasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var… Aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın en çok tehdit alan liderlerinden biridir. Cumhurbaşkanı adeta etten bir duvar korumaktadır. Gideceği iller günler öncesinden Koruma Başkanlığı tarafından denetleniyor. Yurt içi ve yurt dışı gezilerinde kalabalık bir konvoyla hareket eden Recep Tayyip Erdoğan için 3.000 koruma tahsis edilmiştir. Ayrıca konvoyuna sinyal kesici jamerlar ve zırhlı araçlar eşlik etmektedir. 15 temmuzdan sonra Erdoğan’ın korumaları arasına 100 kadar

4- Xi Jinping

Çin devlet başkanı Jınpıng, dünyanın en iyi korunan liderleri arasında dördüncü sıradadır. Çin’in lideri yurt içinde gezideyken  bile gökyünü koruyan savaş uçakları var… Uçak ile yolculuklarında uçağına sekiz adet savaş uçağı koruma amaçlı eşlik etmektedir.  Ayrıca dünyanın en kalabalık koruma ordusuna sahiptir. Çin liderini koruyan 1 milyon koruma olduğu tahmin edilmektedir.

3-Netanyahu

İsrail lideri Netanyahu, diğer liderlerden farklı olarak tamamen askeri birlikler tarafından korunmaktadır. Gideceği yerlere askeri araçlar eskortluk etmektedir ve tüm ulaşımın askeri araçlarla gerçekleştirmektedir. Netanyahu’nun tahmini koruma sayısı 3.000’dir.

2- Vladamir Putin

Rus lider, çok kalabalık koruma ordusunun yanı sıra 90 araçlık koruma ordusuyla hareket etmektedir. Ayrıca kara yolundan seyehat etmesi durumunda saatler öncesinden güzergahındaki tüm yollar trafiğe kapatılır ve park etmiş araçlardan temizlenir. Güzergahındaki neredeyse tüm binalara keskin nişancılar yerleştirilir. Havadan ise polis helikopterleri konvoya eşlik eder. Böylece Putin’in çok hızlı hareket etmesi sağlanır.

1-Donald Trump

Geldik listemizin bir numarasına… Listenin bir numarasında elbette dünyanın en çok tehdit alan lideri Trump var… Trump da tıpkı diğer liderler gibi çok sayıda koruma tarafından korunmaktadır. Ancak Trump’ın listenin başına oturmasının nedeni ABD başkanları için özel tasarlanmış limuzindir. Konvoyundaki tüm araçlar zırhlı olduğu gibi kendisine tahsis edilen limuzin ekstra dayanıklıdır. Bırakın kurşun geçirmezliği, bu limuzin nükleer saldırılara bile dayanıklıdır. Bu arabanın kapılarını dışarıdan açmak mümkün değildir. Ayrıca herhangi bir saldırı durumunda limuzinin içerisine dışarıdan hava girmez. Arabanın içerisinde günlerce yetecek kadar su, oksijen tüpleri ve yiyecek daima hazır bulunur. Bu arabayı yok etmenin tek yolun ise arabanın altında bir nükleer bomba patlatmak olduğunu  rahatlıkla söyleyebiliriz.

Abone Ol!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments