İlluminati’nin Doğuşu ve Ardındaki Korkunç Gerçekler!ii

İlluminati'nin Doğuşu ve Ardındaki Korkunç Gerçekler!

İlluminati; bir örgüttür. Bu örgütün dünyayı yönettiği iddia edilir. Örgütte hali hazırda kayıtlı olan insanların dünyanın en etkili insanları olduğu düşünülür. Bu örgüte üye olan insanlar arasında dünyaca ünlü sanatçıların ve dünyanın en zengin insanlarının bulunduğu hatta bazı devlet başkanlarının bile bu örgüte üye oldukları  iddia edilir… 


Kelime anlamı “Aydınlanmış olanlar” olan İllüminati örgütü, ilk olarak 1775 yılında kabalacı  Baron Von Knigge ve Adam Weishaupt tarafından kurulmuştur. Örgütün kuruluş amacı tıpkı kelime anlamında olduğu gibi insanları özgür kılmak, dinsel inanışlardan arındırmak ve pozitif bilimleri geliştirmektir.

Örgütün ilk kurulduğu yıllarda faal olarak etkin 12 üyesi vardı. Bir kaç yıl içerisinde ise örgüte kayıtlı insan sayısının yüzü bulduğu, bu insanların çoğunun ise toplumun üst tabakasındaki insanlardan oluştuğu iddia edilir. 1884 yılına kadar faaliyetlerine devam eden örgütün gizli siyasi amaçları anlaşılınca bu örgütün tüm faaliyetleri durdurulmuş ve örgüt terör örgütü olarak ilan edilmiştir. Örgütün çoğu üyesi tutuklanmış, bir çoğu idam edilmiştir. Ancak o dönemde isimleri gizli kalan, bazı örgüt üyelerinin faaliyetlerine devam ettikleri iddia edilir.

19. yüzyıl sonlarına doğru ünlü Alman Filozof Hegel’in örgüte katılımıyla örgütün yeniden eski düzenine geri döndüğü iddia edilir. Hegel’in örgüte katılmasıyla “Yeni dünya düzeni” adında yeni bir anlayış örgütün bel kemiğini oluşturur. Bu anlayışa göre; tüm doğmatik dinler yok edilmeli ve dünyanın tek bir merkezden yönetilen bir yer haline getirilmesi amaçlanır. Bu amacı gerçekleştirmek için ise her yol mübah sayılır.

Hegel’in katılımıyla örgütün çok daha geniş kitlelere ulaştığı iddia edilir. 19. yüzyıldan sonra örgüte kayıtlı olan insanların sadece toplumun üst tabakasındaki insanlardan seçildiği savunulur. Bu insanların arasında bir çok ülkenin bürokratları, bilim adamları ve devlet başkanlarının da olduğu düşünülmektedir.

Günümüzde bile bu örgütün hala faaliyetlerine devam ettiği iddia edilir. Hatta 1970 yılından sonra  dünyadaki neredeyse tüm devletlerin üst kademelerine sızmış olan bu örgütün gizliden gizliye dünyayı yönettiği iddia edilir. Hatta bu üst kademe devlet yöneticileri arasında bazı ABD başkanlarının bile olduğu iddia edilir. Bu örgütün en bilindik faaliyetleri arasında ABD başkanı Kenedy’e suikast, eskilerden Fransız İhtilali ve son zamanlarda 11 Eylül saldırısının bu örgütün organize ettiği iddia edilir. Özellikle de 11 Eylül saldırısı ile örgütün daha önce giremediği Irak gibi, Suriye veya Afganistan gibi ülkelere de sızmayı başardığı iddia edilir.

Örgütün şu anda tepe yönetiminde dünyanın önde gelen bilim adamlarından, siyasetçilerden ve sanatçılaradan oluşan üçyüz kişilik yönetim kadrosu vardır… Bu kadro, her yıl gizli olarak bir araya gelerek yıl içerisinde “Yeni dünya düzeni” ve “Tek din” anlayışları çerçevesinde ne gibi faaliyetler gerçekleştireceklerini kararlaştırdıkları savunulur. Hatta örgütün 11 Eylül saldırısından sadece iki gün önce saldırıyı yapmaya karar verdikleri, bu karardan ise sadece iki gün sonra olayın gerçekleşmesinin ise örgütün ne kadar etkili olduğunun kanıtı olarak gösterilir. Ancak saldırının bu örgüt tarafından gerçekleştirildiği kanıtlanamamıştır. Ortaya atılan iddialar Komple teorilerinden öteye geçememiştir.

İllüminati örgütü, kendi düzenlerini dünya üzerinde hakim kılmak amacıyla ülkelerin ekonomilerine, siyasetlerine müdahale etmektedirler. Bu yolla istedikleri ülkelerde kaos ortamı oluşturarak kendi düzenlerini kurdukları savunulur. “Kaostan doğan düzen” olarak adlandırılan bu anlayış amacıyla Dünya üzerindeki pek çok terör örgütünün İllünminati tarafından kurulduğu savunulur. Yüzyıla aşkın bir süredir İllüminatinin kontrolü altına olan ABD’nin farkında olmadan bu örgüte hizmet ettiği iddia edilir.

Örgütün yönetim kadrosunda bulunan 10 kişinin toplam servetinin dünya üzerindeki 100 ülkenin milli hasılalarından daha fazla olduğu iddia edilmektedir. Bu insanlardan birinin de David Rochafeller olduğu düşünülmektedir.

Sinemada, Bilgisayar Oyunlarında ve Çizgi Filmlerde İllüminati!

İllüninatinin, sinema ve televizyon yoluyla kendi propagandalarını yaptıkları iddia edilmektedir. Özellikle de Hollywood filmleri ile gizliden gizliye insanların bilinç altına mesajlar gönderildiği iddia edilmektedir. Ancak ne var ki; bence İllüninati değil de Hollywood bu tarz teorileri çok iyi kullanan bir yapıya sahiptir.  Tıpkı Uzaylılar gibi pek çok sinema filminde İllüninatiyi de çok iyi kullanmaktadırlar. Ancak İllüminatiyi filmlerde kullanırken de uyanık davranıp, tıpkı var olmayan İllüminatinin yaptığı gibi filmler içerisine İllüminatinin tanınmış simgelerini sanki gizlemişler gibi göstermektedirler. Ancak bu sembollerin tamamı insanlar tarafından kolayca farkedilmektedir. Bu simgelerin filmler içerisine gizlendiğini düşünen insanlar bu tarz filmlere daha fazla ilgi göstermeye başlamaktadırlar. Yani bu tarz sembollerin kullanılmasının tek amacı reklamdır. Görünüşe göre de bu reklamlar amacına ulaşmış durumdadır.

İllüminati hakkında internette ulaşabileceğiniz milyonlarca site bulunmaktadır. Bu sitelerin tamamı İllüminati hakkında ortaya atılan teorileri sanki gerçekmiş gibi size sunmaya çalışmaktadırlar. Ancak bu sitelerin hiçbirinde elle tutulur gerçek bir kanıt bulunmamaktadır. Dikkat ederseniz bu tarz sitelerin size kanıt olarak sundukları tek şey Hollywood’un filmlerinde kullanılan güya bilinç altı mesajlardır. Anlaşılan o ki; Hollywood işini gerçekten iyi yapmaktadır. Hatta bırakın Hollywod’u, sıradan Youtuberlar bile bu örgütü çok iyi kullanabilmektedir. Bugün iyi bir youtuber olmak için mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri de İllüminati hakkında en az bir video çekmektir.

Bana göre İllüminati 1884 yılında tamamen ortadan kaldırılmıştır. Ancak popüler kültürün bize yedirmeye çalıştığı İllüminatiyi, görünüşe göre yemiş durumdayız… Eğer siz de bir kitap veya bir film çekme şansı bulursanız mutlaka kitabınızda veya filminizde İllüminati’yi kullananın… Bu sayede hem kitabınızı fazladan milyonlara ulaştırabilir veya fazladan milyonlarca seyirciyi sinema salonlarına çekebilirsiniz…

Allah aşkına…! Eğer siz böyle bir örgüte üye olsanız ve milyonlarca insanın ölümüne neden olsanız ve 200 yıldır da gizli kalma işini layıkıyla yerine getirseydiniz, o halde ortaya bu şekilde saçma sapan yöntemlerle çıkar mıydınız?… Eğer böyle bir örgüt varsa adamların amacı birilerinin kendilerini bilmeleri değil!..

Abone Ol!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments