Nokia 3310 Reis Geri Döndü de…!

Yeni Nokia 3310

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni Nokia 3310, beklenenin altında bir telefon ile karşımıza çıktı. Bir döneme damgasını vurmuş olan bu telefonun yeni modelinin Türkiye’deki satış fiyatı 282 TL olacak. Kimler almak ister bilinmez ama biz yine gelin bu telefonu bir inceleyelim…

Öncelikle teknik anlamda kullanıcıları pek tatmin edmiyeceğini belirtmek isterim. Fİİ tarihinden kalma teknik özellikleri ile sadece “dedelerimize” hitap edecekmiş gibi görünüyor.  Hadi anladık dokun matik değil! Bari insan işletim sistemini Android tabanlı yapar da biz de rahat rahat Androidin nimetlerinden yararlana bilelim. Değil mi yani?!

Yeni 3310’da İşletim sistemi olarak Nokia Series 33+  kullanılmış. Bu teknoloji adeta bizimle dalga geçmektir. Ekran zaten berbat! Yine Fİİ tarihinden kalma bir teknoloji olan 2.4 inç QVGA bir ekran bizi karşılamakta. En azından renkli!…Kamerası var ama öyle ahım şahım bir şey  değil. Sadece iki megapiksel…! Tabi çektiğiniz fotoğrafları o ekrandan görmek için gözlük kullanmanız gerekir. Ha bu arada 3,5 mm jak girişi var. Bu sayede telefona yüklediğiniz MP 3’leri dinleyebilirsiniz. Ama dört tane Mp 3’den fazlasını kabul etmez. MP 3’den  sıkılınca yeni şarkılar dinlemek istediğinizde eskileri silmeniz gerekir. Çünkü; hafızası 16 megabayt… SD kart desteği var da biz SD kartı dedelerimize nasıl anlatacağız orasını ben de bilmiyorum. Aşağıdaki resimde gördüğünüz  telefon 282 Tl’dir. Dikkat edin…!

Yeni Nokia 3310
Yeni Nokia 3310

Yeni Nokia 3310 kısaca Teknik özellikleri;

  • İşletim sisitemi; Nokia series 33+
  • Kamera 2 Mp
  • Hafıza 16 Megabayt
  • SD kart desteği var
  • Konuşma süresi 22 saat
  • Bluetoot 3.0
  • USB bağlantısı
  • 3.5 mm Jak girişi
  • SD kart desteği 32 GB’a kadar

Tabi en güzel tarafı, bizim jenerasyona bir zamanlar damga vuran bir oyun olan “YILAN” oyunu yeni Nokia 3310’da var. Sırf bu oyunu oynamak için bu telefon 282’TL’ye alınır mı? Orasını Bilemem.!.

Bir zamanlar telefon denilince akla ilk gelen marka olan Nokia, Micrososft tarafından 2013 yılında satın alınmıştı. Nokia 3310’u ilk defa duyurduklarında herkesin aklında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir telefon hayal edildi. ‘Ancak yeni 3310 beklentilerimizi karşılayamadı’ desek yeridir.

Beklenen ve arzulanan "3310"
Beklenen ve arzulanan “3310”

Yeni Nokia 3310 berbat özellikleri ile yeni alıcılarını beklemektedir. Bir zamanlar yakaladığı trend ile gönlümüze taht kurmuş olan Nokia başkalarının elindeyken galiba aynı çorbayı önümüze ısıtıp ısıtıp getirmekten öteye geçemeyecek. Bu yeni telefonun Türkiye’de mart ortalarına doğru piyasaya sürüleceği açıklanmıştır.

Abone Ol!
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments